2018
5. ročník festivalu 1.-4.11. | Bio Oko
Kino Brasil je zpět! Nejsychravější měsíc roku byl i letos o něco snesitelnější s pořádnou dávkou slunečné Brazílie na plátně a hřejivými doušky té nejlepší brazilské kávy k tomu. S letenským kinem Bio Oko jsme pro vás i letos (už popáté!) připravili čtyřdenní festival toho nejlepšího, co současná brazilská kinematografie nabízí. A slibujeme, že letos si přijde na své opravdu každý: milovníci Brazílie, filmoví nadšenci i diváci, které by do kina snad jen zahnala nepřízeň počasí.
Kino Brasil, to jsou filmy, které vás vtáhly do děje, a přemýšleli jste o nich ještě dlouhé týdny. Festival dále nabídnul i zajímavý brazilsky laděný doprovodný program v čele s páteční silent party poprvé přímo v sále kina, ochutnávkou výběrové brazilské kávy i tematickými drinky. Bylo to opět báječné!
podívej se, co jsme připravili
TEKUTÁ PRAVDA
Dokáže se lidský strach a nenávist šířit rychlostí připojení? Precizní portrét dnes běžného on-line veřejného lynčování nás vnese do dilematu, kdy jsou vina i nevina neprokazatelné.
TROPYCHAOS
V Salvadoru da Bahia nastalo nejteplejší léto za posledních padesát let. Mladý básnický talent Guima se snaží v horkém městě obstát, ale má k tomu nevhodnou tělesnou schránku.
BINGO: KAŽDÉ RÁNO KRÁLEM
Mladý a ambiciózní herec Augusto v roli televizního šaška Binga. Postupně se stává nejpopulárnějším klaunem v zemi, ač jeho pravou tvář pod nánosy make-upu a paruky zná málokdo. V zákulisí se totiž odvíjí nespoutaný příběh plný drog, divokých večírků, ale i vnitřních ran.
MAMA BRASIL
Nejobyčejnější příběh o rodičích a dětech od brazilského režiséra Gustava Pizzia v hlavní roli s okouzlující Karine Teles, dojímá, baví, zahřívá a slibuje, že život má spoustu barev a nových začátků.
LASKAVÁ BESTIE
Přepadení! Do luxusní restaurace na periferii města vtrhnou ozbrojení lupiči. To ještě netuší, že se brzy stanou součástí mnohem krvelačnější zápletky. Společenské normy se totiž lámou pod tíhou situace a na povrch se derou zvířecí touhy po krvi a po holém přežití.
EXŠAMAN
Kmen Paiter Surui v hlubokém pralese brazilské Amazonie neměl do roku 1969 tušení o vnějším světě. Od prvního kontaktu s bělochy se mnoho změnilo - elektrika, zbraně, chytré telefony a Facebook vystřídali tradiční způsob života.